• Festiwal Mirtu na Sardynii- Telti

  Od 15 do 19 sierpnia będzie miala miejsce nowa edycja Międzynarodowego Festiwalu Mirtu

  Tegoroczny Festiwal Mirtu odbędzie się w Telti, mieście leżącym w krainie Gallura na Sardynii. Podczas tego wydarzenia będą mieli Państwo szanse wziąć udział w degustacji mirtu oraz innych tradycyjnych produktów, obejrzeć tance i śpiewy, koncerty i przedstawienia grup folklorystycznych oraz poznać tajniki antycznej i nowoczesnej pracy rzemieślników włoskich.

  5 dni odkrywania właściwości tej śródziemnomorskiej rośliny, wraz z produktami sardyńskimi i międzynarodowymi producentami artykułów na bazie mirtu – a to wszystko wśród scenerii zabytkowego miasta Telti.

  Czekamy na Państwa, aby wspólnie przeżyć ten czas razem z kulturą i tradycją Sardynii, jedzeniem i winem, występami, muzyka i innymi rozrywkami. W skrócie przedstawimy Państwu szczegóły festiwalu wraz z wszystkimi nowościami tej edycji.

  Projekt Mirtò

   

  Miasto TELTI, ze swoim bogatym dziedzictwem naturalnym i kulturowym, wiedzą i smakiem, spotyka się na scenie narodowej i międzynarodowej z Mirtò-  ambitnym projektem mającym na celu promocję regionu poprzez aktywność produkcyjną i rozwijanie turystyki regionalnej, który sprawdził się jako idealne podłoże do wymiany pomysłów i wiedzy praktycznej.

  Długa tradycja “Myrtle Festival”, organizowanego przez lokalną społeczność od 1995 roku, ma swój początek w produkcji słynnego likieru wykonanego z jagód mirtu, który teraz tak bardzo doceniany jest za granicą ze swoich doskonałych właściwości trawiennych. Biorąc pod uwagę wiele kategorii produktów, które obecnie sa wykonywane z tej rośliny, festiwal mirtu o nazwie Sagra del Mirto w ten sposób przeobraziła się w Mirtò. Dziś liczba firm i osób zainteresowanych produktami z mirtu, w tym producentów zagranicznych, stale wzrasta co pozwoliło miastu Tilto stać się Międzynarodową  Stolicą Mirtu.

  Projekt Mirtò zorientowany jest na promocję produktów żywnościowych dobrej jakości oraz wina, zrównoważony rozwój kulturalny i środowiskowy regionu Gallura jak i całej Sardynii oraz Włoch.

  Mirtò przewiduje stworzenie “Chain of Mirto” w celu zapewnienia stałej jakości produktów poprzez wspieranie profesjonalizmu, promowanie produktywnego działania, turystyki żywieniowej a także tworzenie spersonalizowanych szlaków  łączących przyrodę, kulturę i gastronomie, tak, abyśmy mogli skorzystać z nich w czasie letnich wakacje w regionie, tworzenie pokazów i wystaw, organizacje imprez artystycznych i rozrywkowych w odniesieniu do tradycji lokalnych, organizacje szkoleń informacyjnych i badawczych (konferencje, fora , warsztaty), rozwój odpowiedniego poziomu komunikacji i marketingu, wszelkie akcje wykorzystujące synergie z organizacjami i instytucjami, które podzielają cele i znacznie zwiększania działań promocyjnych.

   

   

           

Comments are closed.